Slavná sbírka v pohybu

Alfons Mucha

Slavná sbírka v pohybu

Nechte se při návštěvě unikátní výstavy „iMUCHA – slavná sbírka v pohybu“ vnést do atmosféry zdobné secese. Nejslavnější sbírka plakátů a dalších děl Alfonse Muchy, jejíž základy položil světový tenista číslo 1 Ivan Lendl, při svém prvním vystavení v roce 2013 v pražském Obecním domě získala titul Nejnavštěvovanější výstava výtvarného umění v historii ČR. Tentokrát vás obohatí o pohledy na nově získané mistrovské kousky a především o zážitek z digitálního zpracování. To nejenom modelkám z Muchových plakátů vdechlo život. Nabízíme vám malou ochutnávku toho, co vás v expozici čeká.
Alfons Mucha

Slovanská epopej

Bezesporu nejmonumentálnějším dílem Alfonse Muchy, který obdivují miliony lidí po celém světě, je Slovanská epopej. Dvacet velkoformátových pláten, do nichž mistr secese vtiskl dějiny českých Slovanů a ostatních slovanských národů. Při pohledu na rozpohybované části Slovanské epopeje spojené v jeden celek a dokreslené dějovou hudbou, budete doslova vtaženi do kusu naší historie.
Alfons Mucha

Nekonečná inspirace

Modelky z plakátů v pohybu, ohromující oživlý děj Slovanské epopeje, promlouvající Alfons Mucha ze svého autoportrétu. To vše proměňuje standardní výstavu v neopakovatelné chvíle. Ani tím však výčet nekončí. Na 550 metrech čtverečních najdete více než dvě stovky originálních děl Alfonse Muchy, z nichž velká část vás doslova vtáhne do časů více než sto let starých.

Výstava

Alfons Mucha

Alfons Mucha byl světoznámým českým malířem, grafikem a návrhářem, který se proslavil zejména užitým uměním (plakáty, etikety, knihy, šperky, nábytek). Byl rovněž stěžejním představitelem dekorativního secesního stylu, jenž určoval „vzhled“ tehdejší doby. Zde na fotografii o Muchově životě „vypovídají“ jeho přátelé, mezi něž patřil i Paul Gaugin (zcela vlevo), v expozici o sobě něco prozradí sám český secesní velikán.
…Uvítat návštěvníky na vlastní výstavě, to je pro mnoho umělců zcela běžná praxe, přinejmenším na vernisáži. Takový Alfons Mucha už tak ale logicky učinit nemůže, zemřel před 81 lety po dlouhých výsleších gestapa. Na výstavě iMUCHA, která se otevírá v Obecním domě, přesto alespoň iluzorně vystupuje…
iMUCHA: Výstava, která posouvá kus naší umělecké historie do soudobých rozměrů…
ExtraStory, 30. září 2020
…Multimediální projekt iMUCHA v Obecním domě představuje práce jednoho z našich nejslavnějších malířů ucelenou formou, rozděluje je do jednotlivých období i tematických okruhů a jeho tvorbou provází sice stručně, ale vcelku přehledně…
Lidové noviny, 26. září 2020

Zajímavosti

Hlas Pierce Brosnana

Alfons Mucha vítá návštěvníky na výstavě ze svého autoportrétu hlasem Pierce Brosnana.

Technologie Adobe

Secesním dílům vdechuje život použití revolučních programů EbSynth od Secret Weapons a FaceStyle od Adobe.

Základ sbírky

Prvotní základ sbírky položil před časem Ivan Lendl, bývalý světový tenista č. 1.

Vstupenky

iMUCHA Výstava

Praha, Česká republika
Obecní dům
do 28. 2. 2023

Prémiové iMUCHA produkty

FAQ

Jaké jsou ceny vstupenek?

Plné
290 Kč
Snížené
190 Kč
Rodinné
(max. 2 dospělé osoby a max. 3 děti do 15 let)
750 Kč
Děti do 3 let, doprovod ZTP
zdarma
Školy
(žák, student, učitel na každých 10 dětí zdarma)
130 Kč
Média
(po předložení novinářského průkazu nebo po domluvě s tiskovou mluvčí - viz kontakt)
zdarma

Jaká je časová platnost vstupenek?

Jejich platnost není nijak omezená, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti až do konce výstavy.

Je potřeba si dobu návštěvy výstavy rezervovat?

Ne, se zakoupenou vstupenkou je možné výstavu navštívit kdykoliv během její otevírací doby, tedy od pondělí do neděle od 10 do 19 hodin. Doporučujeme však sledovat sekci aktuality zde na webových stránkách, kde bývají uveřejněny výjimečné kratší otevírací doby nebo celodenní uzavření výstavy.

Je potřeba při návštěvě prokázat covidovou bezinfekčnost?

Aktuální podmínky pro vstup na výstavu se řídí platnými vládními opatřeními a v průběhu času se mění. Sledujte proto zde na webu sekci „Aktuality“, kde najdete vždy čerstvá a platná opatření nutná pro vstup.

Jaká je otevírací doba výstavy?

Výstava je otevřena sedm dní v týdnu, od pondělí do neděle od 10 do 19 hodin. Doporučujeme však sledovat sekci aktuality zde na webových stránkách, kde bývají uveřejněny výjimečné kratší otevírací doby nebo celodenní uzavření výstavy.

Je výstava otevřena i během státních svátků?

Ano, expozice je návštěvníkům přístupná i během státních svátků. Doporučujeme však sledovat sekci aktuality zde na webových stránkách, kde bývají uveřejněny výjimečné kratší otevírací doby nebo celodenní uzavření výstavy.

Kde je možné koupit vstupenky na výstavu?

Vstupenky na výstavu je možné koupit jak elektronicky prostřednictvím sítě www.ticketmaster.cz, tak i osobně v místě jejího konání, na pokladně Obecního domu. Seznam prodejních míst: www.ticketmaster.cz/help/outlets.html.

Je možné získat k vystaveným exemplářům odborný komentář?

Ano, organizujeme i komentované prohlídky. V případě vašeho zájmu o komentovanou prohlídku adresujte dotazy na e-mailovou adresu vystava@imucha.com.

Kde se výstava koná?

Výstava se koná v pražském Obecním domě, Náměstí republiky 1090/5, Praha 1, vyznačení na mapě zde

Najdu někde kontakt přímo do prostor výstavy?

Určitě, k dispozici je vám buď e-mailový kontakt vystava@imucha.com nebo telefonní číslo +420 702 252 789

Aktuality

3. 10. 2022

Zkrácení otevírací doby 13. října

Vážení návštěvníci, z provozních důvodů bude ve čtvrtek 13. října zkrácena otevírací doba výstavy. V tento den výjimečně zavřeme v 17 hodin. V ostatní dny se na vás budeme těšit standardně od 10 do 19 hodin od pondělí do neděle.

9. 9. 2022

Zkrácená otevírací doba 16. září

V pátek 16. září bude z provozních důvodů výstava otevřena pouze do 17 hodin. Děkujeme za pochopení a v ostatní dny se na vás těšíme ve standardní době.

29. 6. 2022

Sleva 20 % na vstupenky

Pro velké milovníky tvorby Alfonse Muchy tu máme skvělou nabídku. Ať již si koupíte vstupenku na výstavu iMUCHA do Obecního domu nebo na eMOTION do Jízdárny Pražského hradu, na tu druhou z nich získáte 20% slevu. Pro získání slevy vám stačí, když vstupenku z Obecního domu předložíte na pokladně Jízdárny /a naopak/ a bude vám sleva na nákup druhé vstupenky poskytnuta. I v případě, že se na výstavy vydáte v hojnějším počtu, slevu získáte. Platí 1 vstupenka = 1 x sleva 20 %. Sleva platí pro vstupenky zakoupené od data 24. června 2022.

Zobrazit další akce